DERMAPEN - FRAKCYJNA MEZOTERIAPIA

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry.
Podczas zabiegu stymulujemy naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

W jaki sposób DERMAPEN™ stymuluje Twoją skórę do odnowy?
Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.
Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibroblastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy powstawania nowych naczyń krwionośnych.

Wskazania do zabiegu

  • stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego,
  • stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego,
  • poprawa gęstości i elastyczności skóry,
  • poprawa odżywienia skóry,
  • blizny i rozstępy,
  • odmłodzenie skóry,
  • zmniejszenie porów skórnych.

Ostatnia faza mechanizmu działania DERMAPEN™ skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry, a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania DERMAPEN™ są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia oraz prawidłowej przebudowy tkanek.

Efekty terapii DERMAPEN™

Co musisz wiedzieć przed poddaniem się zabiegowi DERMAPEN™?

1. Jak skóra będzie wyglądała bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie równomiernie zaczerwieniona. Będzie zastosowany krem łagodzący, aby zmniejszyć rumień oraz obrzęk. 

2. Czy powinno się stosować ochronę przeciwsłoneczną?

Stosujemy wysoką ochronę przeciwsłoneczną przez co najmniej tydzień po zabiegu z zastosowaniem Dermapen™.

3. Jak powinno dbać się o skórę po zabiegu?

Po 8 godzinach od zabiegu myjemy skórę delikatnym środkiem myjącym. Może to być płyn micelarny lub produkt do mycia skóry wrażliwej. Stosujemy delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach przez co najmniej 3-4 dni po zabiegu.

4. Jak często powinno powtarzać się zabieg?

Każdy z Pacjentów ma indywidualny program terapii z zastosowaniem Dermapen™. Rekomendujemy 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Zależy to od rodzaju skóry, problemu, z którym zgłosił się Pacjent oraz głębokości frakcyjnego mikronakłuwania.