DERMAPEN - USUWANIE BLIZN I ROZSTĘPÓW

Odmładzanie przez nakłuwanie

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry.
Podczas zabiegu stymulujemy naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

W jaki sposób DERMAPEN™ stymuluje Twoją skórę do odnowy?
Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.
Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibroblastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy powstawania nowych naczyń krwionośnych.

Wskazania do zabiegu

  • stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego,
  • stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego,
  • poprawa gęstości i elastyczności skóry,
  • poprawa odżywienia skóry,
  • blizny i rozstępy,
  • odmłodzenie skóry,
  • zmniejszenie porów skórnych.

Ostatnia faza mechanizmu działania DERMAPEN™ skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry, a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania DERMAPEN™ są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia oraz prawidłowej przebudowy tkanek.

Efekty terapii DERMAPEN™

Co musisz wiedzieć przed poddaniem się zabiegowi DERMAPEN™?

1. Jak skóra będzie wyglądała bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie równomiernie zaczerwieniona. Będzie zastosowany krem łagodzący, aby zmniejszyć rumień oraz obrzęk. Rekomendujemy stosowanie BIO-SENSE® Ultra Repair Cream. Jest to specjalny krem pozabiegowy, który dzięki zastosowaniu silnych antyoksydantów reguluje stan zapalny po zabiegu. W kremie pozabiegowym substancje czynne przyspieszają gojenie skóry po zabiegach estetycznych, które redukują rumień i obrzęk ale również substancje stymulujące skórę do prawidłowej regeneracji oraz zwiększonej produkcji kolagenu i innych składników macierzy międzykomórkowej.

2. Czy powinno się stosować ochronę przeciwsłoneczną?

Stosujemy wysoką ochronę przeciwsłoneczną przez co najmniej tydzień po zabiegu z zastosowaniem Dermapen™.

3. Jak powinno dbać się o skórę po zabiegu?

Po 8 godzinach od zabiegu myjemy skórę delikatnym środkiem myjącym. Może to być płyn micelarny lub produkt do mycia skóry wrażliwej. Stosujemy delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach przez co najmniej 3-4 dni po zabiegu.

4. Jak często powinno powtarzać się zabieg?

Każdy z Pacjentów ma indywidualny program terapii z zastosowaniem Dermapen™. Rekomendujemy 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Zależy to od rodzaju skóry, problemu, z którym zgłosił się Pacjent oraz głębokości frakcyjnego mikronakłuwania.