PIXEL PEEL - ROZSTĘPY, BLIZNY

Pixel Peel to połączenie Dermapenu czyli frakcyjnej stymulacji mikroigłami w połączeniu z jednym z najskuteczniejszych peelingów medycznych – kwasem Easy TCA. Zabieg nie ma sobie równych w dziedzinie efektywnej redukcji blizn i rozstępów. Jest szczególnie polecany dla skór grubych z licznymi bliznami potrądzikowymi.
W pierwszej fazie zabiegu leczony obszar poddaje się intensywnemu działaniu Dermapenu. Głowica urządzenia wyposażona w 12 mikroigieł wykonuje 108 pulsujących ruchów na sekundę, dzięki czemu w skórze powstaje nawet 1296 mikrokanalików. Frakcyjna stymulacja mikroigłami pobudza receptory skóry, poprawia krążenie oraz przyspiesza autonomiczne procesy regeneracyjne.

Fibroblasty zostają pobudzone do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. W drugiej fazie – dzięki mikronakłuciom w głąb naskórka i skóry właściwej wprowadzany jest peeling o silnym działaniu złuszczającym. Poprzez bardzo silną ingerencję następuje wzmożona stymulacja kolagenu i odbudowa głębokich warstw skóry. Wykończeniem zabiegu jest wyciszająca maska- krem, która ma właściwości silnie stymulujące, antyoksydacyjne i wspomagające gojenie.

Metoda polecana jest nawet w przypadku starych blizn i rozstępów. Nie wymaga specjalnych przygotować. Podczas zabiegu stosuje się miejscowe znieczulenie, co minimalizuje dyskomfort pacjenta. Złuszczanie naskórka następuje po 2-3 dniach i może trwać do tygodnia. W celu pogłębienia efektu zabiegu zaleca się jego powtórzenie.

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • spłycenie blizn, także blizn potrądzikowych,
  • rozjaśnienie rozstępów
  • poprawa napięcia skóry
  • rewitalizacja skóry

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • infekcje skórne w miejscu zabiegu
  • niektóre choroby autoimmunologiczne