CZYM JEST KWAS POLIMLEKOWY LANLUMA ?
Kwas L-polimlekowy jest to związek chemiczny występujący fizjologicznie w organizmie. Uważany jest za najbardziej efektywny dostępny na rynku stymulator syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Z dobrodziejstw jego działania medycyna estetyczna korzysta już od 30 lat.
Lanluma Kwas L-polimekowy, poprzez pobudzanie wytwarzania włókien kolagenowych i elastynowych, przyczynia się do pobudzania i uruchamiania procesów regeneracyjnych w skórze. Zapewnia tkankom elastyczność i poprzez sieć włókien tworzy swego rodzaju rusztowanie dla tkanek. Dzięki temu zwiększa napięcie skóry, poprawia jej jędrność, a tym samym odmładza wygląd. Likwiduje zmarszczki, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, usuwa worki pod oczami, czy „chomiki”. Istotne jest to, że jego rezultat nie wynika z samego wypełnienia, ale z odbudowania trójwymiarowej struktury włókien kolagenowych. Lanluma jest bardzo skuteczna również w konturowaniu ciała (poprawa kształtu pośladków) oraz leczeniu cellulitu.
JAK DZIAŁA KWAS POLIMLEKOWY ?
Działanie regeneracyjne kwasu polimlekowego przebiega w sposób kilkuetapowy. W początkowym etapie, po wstrzyknięciu preparatu otrzymywany jest pierwotny efekt wynikający z wypełnienia preparatem. Następnie, woda wchodząca w skład preparatów z kwasem polimlekowym zostaje wchłonięta, co skutkuje zauważalnym pozornym wycofaniem się efektu.
W końcu, na skutek stymulacji syntezy włókien kolagenowych, dochodzi do odbudowania struktury kolagenowej będącej szkieletem tkanki skórnej. Prowadzi to do powstania ostatecznego rezultatu zabiegu.
JAK PRZEBIEGA ZABIEG ?
Istotne jest, żeby pamiętać, iż zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego może być przeprowadzony wyłącznie przez lekarza posiadającego adekwatne kwalifikacje. Oczywiście na początku konieczna jest konsultacja lekarska, podczas której ustalane są wskazania do zabiegu oraz ewentualny jego zakres, a także określane ewentualne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia.
Kwas polimlekowy aplikowany jest w ustalone partie twarzy przy pomocy nakłuć bardzo cienkimi igiełkami. Po zakończeniu aplikacji, lekarz rozmasowuje twarz, aby równomiernie rozprowadzić wstrzyknięty preparat. Cała procedura trwa nie dłużej niż 20-30 minut.
EFEKTY
Ostateczny rezultat widoczny jest zazwyczaj po upłynięciu kilku tygodni od przeprowadzenia zabiegu. Zazwyczaj do osiągnięcia optymalnego efektu konieczne jest od dwóch do czterech powtórzeń w sześciotygodniowych odstępach, aczkolwiek zdarzają się sporadyczne przypadki, że już po pierwszym zabiegu ostateczny rezultat jest osiągnięty.
Trwałość efektu oczywiście zależy od indywidualnych predyspozycji, jednakże zabieg z wykorzystaniem preparatu Sculptra uważany jest za ten, który daje najtrwalsze efekty. Obserwowany przyrost grubości skóry wynikający ze stymulacji produkcji włókien kolagenowych utrzymuje się nawet do trzech lat.
DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG ?
Zastosowanie kwasu polimlekowego wskazane jest tam, gdzie zaistnieje potrzeba zwiększenia objętości okolic skóry. Jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą przeciwdziałać objawom starzenia się skóry. Może być stosowana w usuwaniu różnych postaci zmarszczek, takich jak bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, a także opadające kąciki ust.
Ponadto jest świetnym rozwiązaniem powodującym odbudowę objętości okolic skóry, takich jak zapadnięte policzki, korekcję owalu twarzy, ubytki okolic oczodołów. Oprócz tego powoduje poprawę jędrności skóry, a także odmłodzenie dłoni. Jest również skuteczny w leczeniu zaników tkanki tłuszczowej zwanej lipoatrofią.
WSKAZANIA :
wiotka skóra po ciąży,
cellulit,
chomiki, podbródek,
wisząca skóra na ramionach,
zmarszczki na szyi i dekolcie,
poprawa kształtu pośladków.
PRZECIWSKAZANIA:
kobiet w ciąży i w okresie laktacji
czynnymi chorobami infekcyjnymi w zakresie skóry,
z chorobami autoimmunologicznymi,
z tendencją do tworzenia bliznowców,
stosujących niektóre leki (np. leki przeciwzakrzepowe czy niesteroidowe leki przeciwzapalne).