Lanluma –  Kwas polimlekowy w iniekcji. Stymulator syntezy kolagenu, stosowany w przypadku wiotkiej skóry.

 

Czym jest kwas polimlekowy Lanluma?

Kwas L-polimlekowy jest to związek chemiczny występujący fizjologicznie w organizmie. Uważany jest za najbardziej efektywny dostępny na rynku stymulator syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Z dobrodziejstw jego działania medycyna estetyczna korzysta już od 30 lat.

Lanluma Kwas L-polimekowy, poprzez pobudzanie wytwarzania włókien kolagenowych i elastynowych, przyczynia się do pobudzania i uruchamiania procesów regeneracyjnych w skórze. Zapewnia tkankom elastyczność i poprzez sieć włókien tworzy swego rodzaju rusztowanie dla tkanek. Dzięki temu zwiększa napięcie skóry, poprawia jej jędrność, a tym samym odmładza wygląd.

Likwiduje zmarszczki, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, usuwa worki pod oczami, czy „chomiki”. Istotne jest to, że jego rezultat nie wynika z samego wypełnienia, ale z odbudowania trójwymiarowej struktury włókien kolagenowych.

Lanluma jest bardzo skuteczna również w konturowaniu ciała (poprawa kształtu pośladków) oraz leczeniu cellulitu.

 

Produkty Lanluma są przeznaczone do twarzy i ciała:

  • stymulują produkcję kolagenu
  • poprawiają jakość skóry
  • przywracają utraconą objętość

Lanluma wskazania:

  • wiotka skóra po ciąży,
  • cellulit,
  • chomiki, podbródek,
  • wisząca skóra na ramionach,
  • zmarszczki na szyi i dekolcie,
  • poprawa kształtu pośladków.

Jak działa kwas polimlekowy Lanluma?

Działanie regeneracyjne kwasu polimlekowego przebiega w sposób kilkuetapowy. W początkowym etapie, po wstrzyknięciu preparatu otrzymywany jest pierwotny efekt wynikający z wypełnienia preparatem. Następnie, woda wchodząca w skład preparatów z kwasem polimlekowym zostaje wchłonięta, co skutkuje zauważalnym pozornym wycofaniem się efektu.

W końcu, na skutek stymulacji syntezy włókien kolagenowych, dochodzi do odbudowania struktury kolagenowej będącej szkieletem tkanki skórnej. Prowadzi to do powstania ostatecznego rezultatu zabiegu.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego?

Istotne jest, żeby pamiętać, iż zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego może być przeprowadzony wyłącznie przez lekarza posiadającego adekwatne kwalifikacje. Oczywiście na początku konieczna jest konsultacja lekarska, podczas której ustalane są wskazania do zabiegu oraz ewentualny jego zakres, a także określane ewentualne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia.

Kwas polimlekowy aplikowany jest w ustalone partie twarzy przy pomocy nakłuć bardzo cienkimi igiełkami. Po zakończeniu aplikacji, lekarz rozmasowuje twarz, aby równomiernie rozprowadzić wstrzyknięty preparat. Cała procedura trwa nie dłużej niż 20-30 minut.

Bardzo ważne jest, żeby pacjent  w domu przez kolejne 14 dni również masował miejsce aplikacji kwasu polimlekowego minimum 2x dziennie przez 5 minut.

 

Ostateczny rezultat widoczny jest zazwyczaj po upłynięciu kilku tygodni od przeprowadzenia zabiegu. Zazwyczaj do osiągnięcia optymalnego efektu konieczne jest od dwóch do czterech powtórzeń w sześciotygodniowych odstępach, aczkolwiek zdarzają się sporadyczne przypadki, że już po pierwszym zabiegu ostateczny rezultat jest osiągnięty.

Trwałość efektu oczywiście zależy od indywidualnych predyspozycji, jednakże zabieg z wykorzystaniem preparatu Sculptra uważany jest za ten, który daje najtrwalsze efekty. Obserwowany przyrost grubości skóry wynikający ze stymulacji produkcji włókien kolagenowych utrzymuje się nawet do trzech lat.

Jakie są zalecenia po zabiegu z wykorzystaniem kwasu polimlekowego?

Podstawowym zaleceniem po przeprowadzeniu zabiegu z wykorzystaniem kwasu polimlekowego jest częste wykonywanie masażu twarzy. Zakres masażu zależy oczywiście od okolicy poddawanej zabiegowi i jest indywidualnie określany przez lekarza, o czym pacjent uzyskuje informację.

Rekomendowana częstotliwość wykonywania masażu sięga nawet do 5 razy dziennie i powinna być utrzymywana przez okres 2 tygodni.

Bardzo istotne jest również, by przez kilka miesięcy od zabiegu unikać jakiejkolwiek ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, włączając działanie słońca oraz korzystanie z solarium.

Przeciwwskazane jest również korzystanie z sauny oraz krioterapia.

Jakie mogą być potencjalne powikłania zabiegu kwasem polimlekowym?

Zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem, a jego działania niepożądane nie występują często i zazwyczaj są one niewielkie oraz samoistnie wycofujące się. Zazwyczaj obejmują one niewielkie zaczerwienienie, zasinienie oraz wybrzuszenia.

Ponadto może im towarzyszyć obrzęk, nadwrażliwość na dotyk, a czasem nawet i ból. Ponadto, w miejscach poddawanych zabiegowi mogą tworzyć się niewielkie grudki podskórne. Z uwagi jednak na fakt, iż kwas polimlekowy podlega resorpcji w organizmie, opisane powyżej objawy ustępują samoistnie w bardzo krótkim czasie.

 

U kogo wskazane jest zastosowanie kwasu polimlekowego?

Zastosowanie kwasu polimlekowego wskazane jest tam, gdzie zaistnieje potrzeba zwiększenia objętości okolic skóry. Jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą przeciwdziałać objawom starzenia się skóry. Może być stosowana w usuwaniu różnych postaci zmarszczek, takich jak bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, a także opadające kąciki ust.

Ponadto jest świetnym rozwiązaniem powodującym odbudowę objętości okolic skóry, takich jak zapadnięte policzki, korekcję owalu twarzy, ubytki okolic oczodołów. Oprócz tego powoduje poprawę jędrności skóry, a także odmłodzenie dłoni. Jest również skuteczny w leczeniu zaników tkanki tłuszczowej zwanej lipoatrofią.

U kogo nie należy wykonywać zabiegu kwasem polimlekowym?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również wykorzystanie kwasu polimlekowego jest przeciwwskazane u pewnej grupy pacjentów. Nie należy go wykonywać u kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Ponadto jest przeciwwskazany u osób z czynnymi chorobami infekcyjnymi w zakresie skóry, z chorobami autoimmunologicznymi, z tendencją do tworzenia bliznowców, a także stosujących niektóre leki (np. leki przeciwzakrzepowe czy niesteroidowe leki przeciwzapalne).

 

 

error: Zabezpieczenie przed kopiowaniem !!