LASER FRAKCYJNY IPIXEL HARMONY PRO SPECIAL EDITION

Jesteśmy czwartą Klinika w Polsce i jedyną na północy Polski posiadającą tak zaawansowany laser medyczny.

Modułowy system wielofunkcyjny i lata doświadczeń technologii laserowych przyczyniło się do powstania urządzenia pozwalającego na holistyczne i indywidualne podejście do pacjenta oraz jego potrzeb.

Laser frakcyjny Alma Harmony PRO iPixel Er:Yag 2940nm to najnowocześniejszy na świecie system laserowy, który został stworzony do zabiegów odmłodzenia skóry, likwidacji zmarszczek, zmniejszeniu blizn oraz rozstępów. Zastosowana wiązka światła o długości fali 2940nm w systemie frakcyjnym Alma Harmony PRO to połączenie wyjątkowej skuteczności, bezpieczeństwa oraz szybkiego gojenia się skóry. Laser Alma Harmony PRO SPECIAL EDITION przenika do skóry na głębokość aż 3 mm.

NA CZYM POLEGA ZABIEG IPIXEL PRO SPECIAL EDITION?

Terapia jest znakomitym rozwiązaniem dla pacjentów oczekujących błyskawicznego i nieinwazyjnego sposobu na poprawę kondycji skóry. Nowa technologia, którą wykorzystuje laser iPixel™, polega na zastąpieniu jednej wiązki laserowej zespołem kilkudziesięciu mikrowiązek o dobrze kontrolowanej głębokości penetracji w naskórek i skórę właściwą. Matryca lasera iPixel została skonstruowana w taki sposób, aby doprowadzić do powstania zespołu punktów (pixeli) – mikrourazów termalnych – pozostawiając przy tym nienaruszone „mostki” tkanki, swoiste rezerwuary zdrowych komórek przyspieszające odbudowę danego obszaru. Alma Harmony Pro SPECIAL EDITIONwykorzystuje promień lasera w celu wykonania zabiegu na skórze tworząc w niej mikroskopijne „dziurki”. Otaczająca je zdrowa tkanka przyspiesza gojenie. Ta odpowiedź skóry w postaci gojenia się tkanki, powoduje tworzenie nowego kolagenu, który dodaje skórze jędrności i sprężystości, poprzez co tworzy nową i zdrową skórę. Nienaruszona skóra sprawia, iż gojenie po zabiegu następuje niezwykle szybko. Dzięki temu następuje pobudzenie produkcji nowego kolagenu i wymiana komórek naskórka i skóry, co zapewnia naturalny i trwały efekt. Wpływ na krótką rekonwalescencję ma również zastosowanie specjalistycznego sprzętu chłodzącego skórę.

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
odmłodzenie skóry, resurfacing,
likwidacja zmarszczek,
wygładzanie powierzchni skóry,
likwidacja blizn i rozstępów,
usuwanie przebarwień,
obkurczanie rozszerzonych porów skórnych.

Zabiegowi może zostać poddana większość partii ciała. Popularne obszary to twarz i szyja, ale dużo osób decyduje się na zabieg na dekolcie, klatce piersiowej i dłoniach. W przypadku likwidacji blizn, czy rozstępów zabieg można wykonywać na każdej części ciała.

Doskonałe rezultaty można osiągnąć już za pomocą jednego zabiegu, jednak liczba koniecznych zabiegów różni się u konkretnych pacjentów.

 

ZALECENIA POZABIEGOWE:
myć skórę żelem bezmydłowym lub tonikiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą,
stosować kosmetyki łagodzące i nawilżające 2 – 3 razy dziennie,
delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić, nie zdrapywać mikrostrupków,
odstawić preparaty o działaniu złuszczającym,
zakaz opalania skóry min. 4 tygodnie po zabiegu,
stosować kremy z filtrem UVA,UVB o wysokich wskaźnikach ochrony SPF 50, przez min. 4 tyg. po zabiegu,
unikać korzystania z basenu i sauny,
unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca przez ok. 1-2 dni po zabiegu,
po około 2-4 tygodniach wizyta kontrolna.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?
choroby nowotworowe,
ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca),
skłonność do powstawania blizn przerostowych,
przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów, antybiotyków, leków przeciwdepresyjnych lub immunosupresyjnych,
świeża opalenizna,
aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu,
aktywna opryszczka.