LASER FRAKCYJNY IPIXEL HARMONY

Platforma laserowa ALMA HARMONY XL to jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów laserowych!

Modułowy system wielofunkcyjny i lata doświadczeń technologii laserowych przyczyniło się do powstania urządzenia pozwalającego na holistyczne i indywidualne podejście do pacjenta oraz jego potrzeb.

Laser frakcyjny Harmony XL iPixel Er:Yag 2940nm Został stworzony do zabiegów odmłodzenia skóry, resurfacingu, likwidacji zmarszczek oraz blizn. Zastosowana wiązka światła o długości fali 2940nm w systemie frakcyjnym Harmony XL to połączenie wyjątkowej skuteczności, bezpieczeństwa oraz szybkiego gojenia skóry.

Technologia iPIXEL to nowa metoda resurfacing skóry oraz leczenia blizn i rozstępów. Metoda polega na zastąpieniu jednej wiązki laserowej kilkudziesięcioma mikrowiązkami, które dobrze kontrolują głębokość penetracji naskórka i skóry właściwej. Światło lasera iPIXEL jest precyzyjnie aplikowane. Dzięki temu wiązki lasera dokładnie penetrują zarówno komórki tkanki podskórnej, jak i skóry właściwej.

WSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU:

 • resurfacing skóry,
 • redukcja blizn,
 • redukcja rozstępów,
 • peeling laserowy,
 • fotoodmładzanie,
 • redukcja brodawek, włókniaków.

 

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

 

Zabieg trwa średnio ok 10–25 minut. Pacjent w trakcie trwania zabiegu może odczuwać delikatne pieczenie. Aby zminimalizować uczucie dyskomfortu, skóra jest wcześniej znieczulona.

 

 

KIEDY POWSTAJE I JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

 

Pierwsza zauważalna różnica u większości pacjentów widoczna jest już w kilka dni po pierwszym zabiegu. Manifestuje się ona poprawą kondycji i kolorytu skóry. Istotną zaletą zabiegu jest również pobudzenie włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. Na przestrzeni kilku miesięcy, seria zabiegów Pixel™ prowadzi  do stopniowego zwiększania napięcia i wygładzania skóry.

 

SCHEMAT TERAPII

 

W zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi, każda sesja z użyciem Pixel™ trwa od 10 do 45 minut.

 

Zabieg laserem Pixel™ powoduje jednorazowo naświetlenie ok. 15–25% leczonej powierzchni. Najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 2–6 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4–6 tygodniowych. Można jednak w porozumieniu z pacjentem, zdecydować o zwiększeniu odstępów pomiędzy kolejnymi zabiegami. Wpływ na taką decyzję mają rozległość i umiejscowienie zmian. Rezultaty przeprowadzonych zabiegów są natychmiastowe i postępujące, optymalny efekt terapii jest natomiast widoczny zwykle po 1–3 miesiącach.

 

Dla poprawy efektywności terapii oraz zwiększenia aktywności nowo powstałych komórek zaleca się przeprowadzenie mezoterapii kwasem hialuronowym. U tych pacjentów, u których występuje dodatkowy problem w postaci wiotkości skóry, zaleca się wsparcie terapii zabiegami liftingującymi i odżywczymi. Jeżeli leczeniu poddawane są rozstępy i blizny zaleca się połączenie terapii Pixel™  z osoczem bogatopłytkowym.

 

ZALECENIA POZABIEGOWE

 

Skórę po zabiegu należy dobrze natłuszczać i nawilżać, oraz stosować kremy z wysokim filtrem UV (SPF 50). Należy także unikać sytuacji, które mogłyby podrażnić skórę jak również nie wykonywać zabiegów typu mikrodermabrazja, peelingi kwasowe itp. przez pierwsze 3-4 tygodnie po zabiegu.

Skóra po wykonanym zabiegu jest zaczerwieniona. Rumieniowi towarzyszy pieczenie. Tuż po zabiegu pojawia się również suchość i uczucie ściągnięcia skóry. W ciągu kilku dni od zabiegu występuje złuszczanie naskórka. Brak protekcji UV może doprowadzić do powstania przebarwień w obszarach poddanych terapii Pixel™. Na skórę poddaną zabiegowi należy aplikować przez co najmniej miesiąc po zabiegu krem z wysokim filtrem (SPF 50).

Rezultaty przeprowadzonych zabiegów są natychmiastowe i postępujące, optymalny efekt terapii jest natomiast widoczny zwykle po 1–3 miesiącach.

 

 

PRZECIWWSKAZANIA ORAZ SKUTKI UBOCZNE

 

 • Choroby nowotworowe
 • Ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca)
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów, antybiotyków, leków przeciwdepresyjnych lub immunosupresyjnych
 • Świeża opalenizna
 • Aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu
 • Aktywna opryszczka