MODELOWANIE I POWIeKSZANIE UST

Powiększanie oraz modelowanie ust kwasem hialuronowym

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust – poprawianie ich konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet, a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej. Dzięki zabiegowi usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia.

Ze względu na znaczne ukrwienie oraz unerwienie zabieg powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym bądź przewodowym oraz po schłodzeniu pola zabiegowego. Wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego zwiększa się objętość, modeluje kształt czy odtwarza zanikowe wargi.

Kiedy warto poddać się zabiegowi modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym?

  • asymetria ust,
  • wargi zanikowe,
  • chęć zwiększenia objętości ust.

Przeciwwskazania do zabiegów modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym

  • aktywna infekcja wirusem opryszczki,
  • alergia na składniki produktu,
  • stany zapalne blisko pola zabiegowego,
  • przewlekle choroby skóry,
  • ciąża i okres karmienia piersią.

Zalecenia pozabiegowe
Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło(solarium, promienie słoneczne, sauna). Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne, tj.: obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.