MODELOWANIE POLICZKÓW

 

 

 

 

Modelowanie twarzy polega nie tylko na usuwaniu oznak starzenia się, ale również na poprawie zmian wrodzonych, takich jak cofnięta bródka, garbaty lub płaski nos, wysunięta żuchwa, cofnięta centralna część twarzy, niewielkiej objętości policzki. Metodami modelowania twarzy możemy również korygować różnego typu stany po urazach twarzoczaszki np. urazach komunikacyjnych, pogryzieniach.

 

 

 

CO TO JEST HYDROKSYPATYT ?

 

Hydroksypatyt jest minerałem, który występuje naturalnie w przyrodzie. Jest składnikiem naszych kości i zębów, w których pełni funkcję „rusztowania”. W kosmetologii medycznej hydroksypatyt wapnia wykorzystywany jest do wypełniania zmarszczek, bruzd, a także modelowania konturu twarzy i liftingu niechirurgicznego. Niewątpliwym atutem tego materiału jest jego bezpieczeństwo i nietoksyczność – przez układ immunologiczny jest odbierany jako naturalny. W medycynie estetycznej najczęściej jest wykorzystywany do korekcji policzków, fałdów nosowo-wargowych czy krawędzi żuchwy. Efekty po zabiegu są natychmiastowe – skóra odzyskuje sprężystość, staje się napięta i odmłodzona.

Dodatkową zaletą zabiegów z użyciem hydroksypatytu wapnia jest stymulacja fibroblastów, a tym samym zwiększenie produkcji kolagenu. Preparat przeznaczony jest do wstrzykiwania w głębsze warstwy skóry właściwej lub na okostną. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast i utrzymuje się około 18 miesięcy.

 

JAK WYGLĄDA ZABIEG ? 

Po odkażeniu skóry, preparat hydroksyapatytu wapnia mieszamy z preparatem znieczulającym. Za pomocą kaniuli wprowadzamy preparat w tkankę podskórną. Zależnie od potrzeby wypełniamy  okolicę policzków, bródki, linia żuchwy, fałdy nosowo-wargowe, fałdy marionetki, okolica podjarzmowa lub grzbiet nosa.

 

WSKAZANIA :

  • zmarszczki,

  • utrata objętości skóry twarzy,

  • blizny potrądzikowe,

  • niechirurgiczna rynoplastyka nosa.

 

PRZECIWSKAZANIA :

 

  • choroby autoimmunologiczne,

  • ciąża,

  • infekcje bakteryjne lub wirusowe w miejscu iniekcji.

error: Zabezpieczenie przed kopiowaniem !!