ZAMYKANIE NACZYNEK NA CAŁYM CIELE ORAZ NA NOGACH


Platforma laserowa ALMA HARMONY XL to jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów laserowych!

W Klinice posiadamy głowicę Nd:YAG 1064.  To z kolei innowacyjne rozwiązanie wykorzystywane w przypadku leczenia zmian naczyniowych na całym ciele, także na nogach. Światło lasera o dużej mocy już w trakcie jednego przejścia, skutecznie zamyka rozszerzone naczynia na nogach. Metoda jest wykorzystywana w terapii żylaków. Głowica posiada system chłodzenia naskórka, który zwiększa komfort zabiegu.

 

 

Światło lasera wnika do naczynia, a energia wiązki jest pochłaniana przez hemoglobinę – barwnik czerwonych ciałek krwi (erytrocytów). Dochodzi do wzrostu temperatury, a podgrzane erytrocyty ulegają koagulacji.

To naturalna, nieodwracalna reakcja białek na podniesienie temperatury. W wyniku tego procesu naczynie krwionośne zostaje zamknięte, a następnie w ciągu ok. 3 tyg. ulega resorpcji (wchłonięciu)i przestaje być widoczne. Redukcja rozszerzonych naczynek odbywa się w sposób szybki, bezpieczny i wysoce efektywny, co daje tej technologii zdecydowaną przewagę nad innymi, starszymi metodami

Jeżeli występują przeciwwskazania do zabiegu laserowego przeprowadzamy zabieg sklerotyzacji (skleroterapii), czyli wstrzykiwania do naczynka specjalnego preparatu powodującego jego zamknięcie.

Zabieg
Zamykanie naczynek na nogach trwa od kilku sekund do kilkunastu minut. Podczas zabiegu odczuwa się pieczenie lub szczypanie. Efekty nie zawsze są widoczne natychmiast. Niektóre zmiany wchłaniają się nawet kilka tygodni. Ilość zabiegów zależy od rozległości i nasilenia zmian.

Po zabiegu
Zaleca się unikania skrajnych temperatur (gorąca kąpiel, sauna) oraz wszelkich czynności powodujących wzrost ciśnienia krwi np. fitness, siłownia, ale także noszenie ciężkich zakupów czy w przypadku kobiet – noszenie butów na wysokim obcasie.

Przeciwwskazania:

  • Leki fotouczulające
  • Opalona skóra
  • Rozrusznik serca
  • Ciąża
  • Nadwrażliwość na światło
  • Schorzenia bakteryjne i wirusowe w fazie aktywnej
  • Choroby nowotworowe
  • Uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu
error: Zabezpieczenie przed kopiowaniem !!